UV čočky mobil mobil Crazy čočky mobil RB úzký mobil
Do dopravy zdarma
zostáva 66,40 €
1 117 715
produktov na sklade

Ako si nasadiť kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky a UV žiarenie Späť

Chráňte oči pred slnečným žiarením!

S prichádzajúcim letom sa do nášho podvedomia dostávajú otázky spojené s ochranou pred UV žiarením (ultrafialovým žiarením). Nielen Vaša pokožka ale potrebuje chrániť. Nemenej dôležitou starostlivosť treba venovať aj ochrane očí.
Ako pôsobí UV žiarenie na oči?

Na rozdiel od kože nie sú očné šošovky vôbec schopné regenerácie prirodzenou cestou. Účinok UV žiarenia sa v priebehu života kumuluje a zvyšuje riziko postihnutia očí, predovšetkým u mladých ľudí. Nepodceňujte preto ochranu očí pred UV žiarením v detskom veku.
Aké očné ťažkosti môže UV žiarenie vyvolať?

Šedý zákal (katarakta) - zníženie transparentnosti očné šošovky vďaka dlhodobému hromadeniu poškodenia proteínov v očnej šošovke.
Makulárnej degenerácie - je síce vekovo podmienená, ale UV žiarenie má na ňu nepriamy vplyv
Rakovina očných viečok - druh melanómu kože
Ako vyzrieť na UV žiarenie pri ochrane očí?

UV žiarenie pôsobí na naše oči nielen v lete, keď mu venujeme viac pozornosti. K maximálnej očnej expozícii UV žiarenia dochádza v neočakávaných časoch a neočakávaných zemepisných šírkach. Expozície UV žiarenia navyše nie je relatívne ovplyvnená výskytom oblačnosti, čo zvyšuje dôležitosť ochrany proti UV nielen počas leta, ale v priebehu celého roka. Najvyššia miera UV žiarenia nastáva pod uhlom dopadajúceho svetla okolo 40 °.

5 spôsobov ako chrániť oči pred slnečným žiarením

1. Kontaktné šošovky s UV ochranou
Kontaktné šošovky s prvou alebo druhou triedou ochrany proti UV žiareniu chránia pred lúčmi dopadajúcim pod všetkými uhlami.

2. Nepodceňujte hygienu
Predovšetkým dámy by mali dbať na každodenné starostlivé odličovanie a používanie vhodnej očnej kozmetiky. Kvalitné prostriedky na odlíčenie očí nájdete v kategórii očná kozmetika.

3. Potravinové doplnky pre oči obsahujúce luteín
Luteín sa nachádza v potrave v keli, špenáte, brokolici. Najpraktickejšie je určite jeho konzumácia formou potravinových doplnkov. Z našej ponuky odporúčame: Ocuvite Lutein.

4. Okuliare
Nepodceňujte výber slnečných okuliarov. Neriaďte sa iba značkou a dizajnom. Niekedy vysoká cena neznamená vyššiu kvalitu. Zabudnite na okuliare zo supermarketu. Rozhodne vyberajte okuliare v špecializovaných obchodoch.

5. Slnečný svit je najvýraznejší medzi desiatou hodinou rannou a druhou hodinou popoludní. V tejto dobe sa odporúča neopoalovat sa a nevystavovať kožu zvýšenému riziku. U očí je to inak! Oči sú vystavené nejintenzivnějšímu riziku dopoludnia a neskoro popoludní, takže nezabudnite svoje oči chrániť pred UV po celý deň!
© 2024 K-Šošovky.sk
Vytvoril Marek Kebza